JAK PRAWIDŁOWO ZAPAKOWAĆ BAGAŻ W PODRÓŻ SAMOLOTEM?

Tanie linie lotnicze prześcigają się w poszukiwaniu rozwiązań, dzięki którym cena biletów będzie konkurencyjna. Jedną z opcji jest nowa polityka bagażowa, którą wprowadził mi.in Ryanair i Wizzair.

Jak przygotować się do podróży i co zapakować do podręcznego bagażu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku?

Znalezione obrazy dla zapytania JAK SPAKOWAC BAGAŻ PODRĘCZNY

Przede wszystkim zapoznaj się z obowiązującymi limitami dotyczącymi wagi i rozmiaru bagażu. Znajdziesz je w warunkach przewozu linii lotniczych. Niedostosowanie się do nałożonych ograniczeń może spowodować naliczenie dodatkowych opłat za bagaż.

Po drugie, koniecznie zweryfikuj jakie przedmioty możesz spakować do bagażu tak, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na stanowisku kontroli bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że w bagażu podręcznym możesz przewieźć maksymalnie 1 litr płynów łącznie. Bez względu na to czy są to kosmetyki, napoje, produkty spożywcze czy alkohol. Płyny powinny być przelane do opakowań o pojemności 100 ml, zapakowane do przezroczystej kosmetyczki i przedstawione oddzielnie do kontroli. Jako płyny traktuje się również fluid, pastę do zębów, balsamy oraz inne kosmetyki w formie żelu lub w postaci półpłynnej. Ograniczeniom podlegają również płynne środki do szkieł kontaktowych.

Przewóz leków w bagażu podręcznym jest dozwolony. Leki na receptę, przewożone w bagażu podręcznym, należy zgłosić pracownikowi kontroli bezpieczeństwa, najlepiej z zaświadczeniem od lekarza. Takiej konieczności nie ma, gdy są one przewożone w bagażu rejestrowanym.

Na pokład samolotu można również zabrać prowiant, jednakże wobec produktów spożywczych o półpłynnej lub płynnej konsystencji obowiązują takie ograniczenia, jak te opisane powyżej.
Warto sprawdzić politykę przewoźników odnośnie akcesoriów dziecięcych, które mogą zostać wniesione na pokład. Wiele linii lotniczych oferuje udogodnienia dla niemowląt, dzięki czemu pasażerowie mogę zabrać w podróż dodatkową sztukę bagażu podręcznego, wózek lub małą kołyskę bez narażania się na dodatkowe koszty.

Po trzecie, przed podróżą zapoznaj się z zestawieniem przedmiotów ogólnie uznanych za niebezpieczne, których posiadanie na pokładzie samolotu mogłoby zagrozić bezpieczeństwu pasażerów. Taka lista znajduje się między innymi na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Istotne są również przepisy celne obowiązujące w kraju, do którego podróżujesz.

Jeżeli już udało się sprawnie spakować bagaż i przejść pomyślnie odprawę, pozostało już tylko oczekiwać na lot. W przypadku opóźnienia bądź odwołania lotu, skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że przewoźnik otoczył Cię należną opieką. Pamiętaj, że pasażerowie opóźnionych/odwołanych lotów mogą być uprawnieni do odszkodowania w kwocie od €250 do €600 bez konieczności posiadania dodatkowego ubezpieczenia.

Doświadczenie, którym dysponujemy pozwala skutecznie egzekwować należności z tytułu niedopełnienia przez przewoźników swoich obowiązków. Wielu podróżujących zarejestrowało swoje zgłoszenia bezpośrednio w serwisie www.flyandi.pl, tym samym oddając swoją sprawę w ręce wykwalifikowanej kadry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *