BRITISH AIRWAYS ODWOŁAŁO WSZYSTKIE LOTY Z HEATHROW I GATWICK

Pasażerowie linii lotniczych British Airways musieli stawić czoła ogromnej dezorganizacji, która nastąpiła wraz z awarią systemu informatycznego.

W przeszłości linie lotnicze miały problemy z systemami odpraw online.

Znalezione obrazy dla zapytania british airways

Związek GMB twierdzi, że ​​można było uniknąć zakłóceń, gdyby linia lotnicza nie zwolniła “setek wyspecjalizowanych i lojalnych” pracowników IT i tym samym nie zleciła pracy podmiotom w Indiach.

Mick Rix, krajowy oficer lotnictwa w GMB, powiedział: “Możemy tylko współczuć dziesiątkom tysięcy pasażerów, którzy zostali uziemieni na lotniskach ze zmarnowanymi planami urlopowymi”.

British Airways wkrótce zmierzy się z napływającymi reklamacjami pasażerów. Podróżni mogą domagać się odszkodowania na mocy prawa UE.

Ekspert ds. Lotnictwa, Magdalena Miller, uważa, że za sprawą „efektu knock-on” ​​pasażerowie będą narażeni na niedogodności jeszcze przez kilka tygodni. Stanie się tak, ponieważ samoloty i załoga BA są rozproszone na całym świecie. “W ten weekend mieliśmy setki telefonów od pasażerów, którzy prosili o poradę, ponieważ dział obsługi klienta BA nie odpowiadał na telefony. Podróżujący nie wiedzieli, czy ich lot się odbędzie. Jako firma prawnicza zachęcamy pasażerów dotkniętych niedogodnościami by zgłaszali swoje roszczenia celem otrztutajymania odszkodowania, a także zwrotu kosztów za zakwaterowanie, transport i żywność oraz zakupione bilety. Ponadto zalecamy ubiegać się również o rekompensatę za utracony pobyt urlopowym czy straty poniesione związku z nieodbytym spotkaniem biznesowym”.

Aby otrzymać pomoc w odzyskaniu odszkodowania za opóźniony lub anulowany lot, zarejestruj zgłoszenie.

Więcej informacji na:

Znalezione obrazy dla zapytania bbcZnalezione obrazy dla zapytania cnn Znalezione obrazy dla zapytania the guardian

Znalezione obrazy dla zapytania sky logo   Znalezione obrazy dla zapytania metro news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *